NB! See ei ole võistlus! See on võimalus tutvuda 275 erineva Eesti paigaga ning saada teada 237 fakti Eesti kohta.
Sul on võimalus sõita üle Eesti piiramata ajal, tutvuda huvitavate kohtadega ning saada teadmisi Eesti kohta.
Läbi enda soovitud kohad enda soovitud järjekorras. Sõida, kuhu tahad, ja täpselt nii palju, kui ise tahad!
Sa võid võistluse osalustasu annetada oma valitud heategevusorganisatsiooni(de)le ning hiljem annetuselt tulumaksu tagasi taotleda! Annetaja nime, isikukoodi ja annetuse summa edastame valitud organisatsioonidele, kes deklareerivad annetused Eesti Maksu- ja Tolliametis ning need kajastuvad annetaja eeltäidetud tuludeklaratsioonis järgmisel aastal.
Kui Sa ei soovi annetada, võid tasuda ka lihtsalt osavõtutasu. Sel juhul pole meil vaja ka Sinu isikukoodi (isikukood on vaid annetuse aluseks).
Pärast registreerumist on Su võistkonnal koheselt ligipääs tervele orienteerumisele!
Uus registreerimisperiood alates: 6. jaanuar 2025
Uus sõiduperiood alates: 6. jaanuar 2025
Stiil: Varia (lahtised küsimused, valikvastused, “õige/vale”)
Piirkond: Eesti (kõik Eesti maakonnad ja maakonnakeskused)
Sihtkohti: 275 (rakenduses)
Küsimusi kokku: 237 Eesti-teemalist küsimust
Distants: 100 m – … km (varieerub iga võistkonna kohta)
Kontrollaeg: puudub
Algusaeg: 1.01.2023 00:00:00
Lõppaeg: 31.12.2025 23:59:59
Orienteerumise reeglid:
Täpsemalt Eesti suurimast seiklus-orienteerumisest
Punktide arvestus:
Eesti Loomakaitse Selts
Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise ja inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.
“Annetusi kasutame loomade väärkohtlemise ennetamiseks (inimeste nõustamine, koolitamine, teavituskampaaniate ja ürituste läbi viimine) kui ka loomade otseseks abistamiseks ehk ravi, toit, muud olulised protseduurid ja vahendid.”
Eesti Pagulasabi
Eesti Pagulasabi kasutab annetusi vajaduspõhiselt kõige kriitilisemate vajaduste katmiseks Ukrainas. Neid vajadusi on keeruline ette ennustada. 2022. aasta lõpus koguti raha generaatorite ostuks Ida-Ukraina haiglatele.
Lisaks on annetused abiks Eestis elavate noorte pagulaste toetamisel läbi lastelaagrite.
Eesti Vähiliit
Vähiliidul oli aastal 2023 eesmärgiks osta mobiilne kompuutertomograaf, mis aitab Eesti inimestel avastada vähki varajases staadiumis nende elukoha lähedal, väljaspool suurlinnu. Kompuutertomograafia, mis tagab patsiendile madala kiirgusdoosi, on asendamatu vähi diagnostikas ning väga efektiivne ka ägedate haigusjuhtude ja suurte traumade korral. Uus aparaat võimaldab nii kopsuvähi sõeluuringut kui ka teisi eriarstide määratud kompuuteruuringuid teha. Nii on vähki võimalik avastada enne sümptomite ilmnemist ja tänu sellele alustada ravi väga varajases staadiumis kui on võimalik vähist tervistuda.
Merike Värik, PERH-i vähihaigete nõustaja-tugiisik: “Tänapäeval ei ole vähk enam surmadiagnoos, see on ravitav, eriti, kui varajases staadiumis jaole saadakse”.
Vähiliidu juhatuse esimees Maie Egipt: “Ravi edukuse võti peitub haiguse varajases avastamises. Spetsialistide hinnangul on ligikaudu kolmandikku kõigist vähijuhtudest võimalik ennetusega vältida, sõeluuringutega varakult avastada ning vähki ka tervistavalt ravida.”
Tallinna Lastehaigla Toetusfond
Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on parima võimaliku meditsiinilise abi toomine Tallinna Lastehaiglasse. Fond on asutatud 20. jaanuaril 1993.
Tallinna Lastehaigla neuroloogia-taastusraviosakond vajas 2023 seisuga liikumisraskustega lastele ülivajalikku uut kaasaegset kõnnirobotit, mille maksumus on ca 700 000 eurot. Kõnniroboti teenuse kasutamine on lisatud haigekassa nimekirja, seega patsient ei pea teenuse eest ise tasuma. Rohkem infot projekti kohta leiad siit.
“Kõnnirobot on Tallinna Lastehaiglas olnud erinevate haiguste põhjustatud liikumispuuete raviks pidevalt kasutusel juba 11 aastat, kuid paraku on olemasolev seade nii moraalselt kui ka tehniliselt vananenud ning sellele mudelile ei toodeta enam uusi varuosi,” lausus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. “Kõnniroboti töö katkemine lastehaiglas tähendaks füsioteraapiat vajavatele puuetega lastele suurt kaotust ning mitut sammu tagasi.”
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
Lastefondist saavad aastas abi ligi 600 last, neist 51 põevad mõnda haruldast haigust, mille ravi on väga kallis ja mida riik täna sisuliselt ei rahasta. Enamasti on ravim elupäästev ja selle aastane maksumus ulatub keskmiselt 200 000 euroni. Lastefond ja head annetajad on nende laste ainus võimalus, 2023. aastal oli nende laste raviks vaja kokku saada vähemalt 2,2 miljonit eurot. Haigus võib küll haruldane olla, aga selle haiguse ravi ei peaks haruldane olema! Aitame lastel saada elupäästvat ravi! Iga laps loeb!